Витяг із Заяви Всеукраїнського Об’єднання «Народна Конституція» про право народу на повстання:
«Сьогодні президентські конституційні ініціативи пропонуються до всеукраїнського обговорення як «народний проект конституції», але назватися ще не значить бути. |рус.|
Народність визначається закріпленими у конституції правами людини і громадянина, але найперше – рівнем впливу громадян на реалізацію Основного Закону, наявними реальними конституційними механізмами прямої, безпосередньої участі громадян у здійсненні та захисті конституції, у здійсненні та захисті своїх прав і свобод.
Іншими словами, Народна Конституція – це право та обов’язок громадянина здійснювати та захищати закон – свої права і свободи, особливо тоді, коли держава неспроможна цього зробити або тоді, коли держава сама стає порушником закону.
Саме ефективний захист прав людини і громадянина, а також забезпечення прямої, безпосередньої участі громадян у здійсненні та захисті своїх прав і свобод мають стати наріжним каменем нової – Народної Конституції України.
Пропонуємо внести у Конституцію України нове право – право народу на повстання – право на спротив тиранії і пригнобленню як основну гарантію здійснення та захисту прав людини і громадянина в Україні.
Пропонуємо винести на всеукраїнське обговорення, а далі на всеукраїнський референдум питання закріплення в українському законодавстві права народу на повстання як норми прямої дії.
Право на демократичне повстання є добре відомим у світі. Закріплення такого права є свідченням того, що головні пріоритети держави насправді належать не державному апарату – чиновникам, але народу – громадянам країни.
«Спротив пригнобленню є наслідок, що витікає з інших прав людини. Коли уряд порушує права народу, повстання для народу і для кожної його частини є його найсвятішим правом та невідкладним обов’язком». Декларація прав людини і громадянина 1793 р.
«Весь досвід минулого підтверджує, що люди схильні зносити пороки до тих пір, поки їх можна терпіти, ніж використовувати своє право скасовувати урядові форми, що стали для них звичними. Але коли довгий ряд зловживань і насильств, незмінно підпорядкованих одній і тій же меті, свідчить про підступний задум змусити народ змиритися з необмеженим деспотизмом, скидання такого уряду і створення нових гарантій безпеки на майбутнє стає правом і обов'язком народу». Декларація незалежності США 1776 р.
«Необхідно, щоб права людини охоронялися силою закону з метою забезпечення того, щоб людина не була змушена вдаватися як до останнього засобу до повстання проти тиранії і гноблення». Загальна декларація прав людини, прийнята і проголошена резолюцією 217 A(III) ГенАсамблеї ООН від 10 грудня 1948 р.
Народна Конституція – це, насамперед – право народу на повстання – право на спротив тиранії і пригнобленню...».
1 грудня 2009 року добігає кінця всеукраїнське обговорення конституційних ініціатив Президента України Віктора Ющенка.
Недовіра, нехтування, байдужість та, навіть, гидливість – основні літературні епітети, якими можна охарактеризувати ставлення, можливо, більшості населення України до цього «всенародного» обговорення.
Проте можна сказати й інакше: громадяни мовчать, або, наразі, громадяни згідні? Усі «народні пропозиції» враховано, йдемо на конституційний референдум?!
Висловити власну думку, заявити позицію, не мовчати! Зараз в Україні – президентські вибори. Зараз в Україні – конституційний процес. Саме зараз, заради влади, політики змушені взаємодіяти з народом.
Так. Справжня – Народна Конституція – це право народу на повстання – право на спротив тиранії і пригнобленню. Так. Право народу на повстання – основна, крайня гарантія здійснення та захисту усіх інших прав людини і громадянина. Так. Право на спротив тиранії і пригнобленню – невід’ємне, природне право людини і громадянина – це наше право на гідність.
Вадим Ак-Мурза, листопад 2009
Ми, українці – «правильні бджоли» – законослухняні
громадяни. Якщо повставати – то бажано згідно чинного законодавства України...
Право на повстання - право на восстание. Дайджест 1
Право на повстання - право на восстание. Дайджест 2
Народна Конституція: дорога віслюків або гра в доміно. Частина 1
Народна Конституція: дорога віслюків або гра в доміно. Частина 2
Народна Конституція: дорога віслюків або гра в доміно. Частина 3
Раб раба
Немає коментарів:
Дописати коментар